GevsivsParadosi Dreams ArvanitakivsKotsiras
Greek Dutch English German Russian Turkish
kouzina Elia 00CharismaMikro StathisAndreas GiaGiaMas Cash&CarryZarbanis Ktimatologio

Βραβεύτηκαν οι μαθητές του Ν. Σάμου που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς Μαθηματικών (όλα τα ονόματα)

Στην κατάμεστη, από εκπαιδευτικούς , γονείς και μαθητές, αίθουσα του Αμφιθεάτρου του ΓΕΛ Σάμου πραγματοποιήθηκε η τελετή βράβευσης των μαθητών του νομού Σάμου οι οποίοι διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς Μαθηματικών που διεξήχθησαν υπό την αιγίδα της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Βραβεύτηκαν μαθητές:

της Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄, Γ΄ Λυκείου που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Θαλής»

της Α΄ Γυμνασίου που διακρίθηκαν στον τοπικό διαγωνισμό «Πυθαγόρας ο Σάμιος»

της Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά».

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης έγινε αναφορά  και στην ίδρυση του παραρτήματος της Ε.Μ.Ε. στη Σάμο από τον υπεύθυνο του παραρτήματος της Χίου Γιάννη Ράλλη που είχε την ευθύνη της διοργάνωσης με τους εκπαιδευτικούς της Σάμου Σοφία Κουμούτση, Γεωργία Κατσαργύρη, Γιάννης Βαράλης και Γεωργία Κρεμμυδιώτη.

00Vraveia04

Χαιρετισμό  στην εκδήλωση απεύθηναν ο Αντιπεριφερειάρχης Νίκος Κατρακάζος, ο προϊστάμενος της Β΄βάθμιας εκπαίδευσης Δ. Ταμπαχανιώτης, η προϊσταμένη της Α΄βάθμιας εκαπαίδευσης Αλεξία Εμμανουηλίδου, ο κοσμήτωρ της σχολής Θετικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου ενώ παρευρέθηκε εκ μέρους του Δήμου η Πρόεδρος του ΔΟΠΠΟΝΑΣ και εκπαιδευτικός Άννυ Ανδρεάδου. Όλοι αναφέρθηκαν στην αξία των διαγωνισμών που είναι αρχικά να αναπτύξουν οι μαθητές την κριτική τους ικανότητα και σκέψη αλλά και να  αναγνωρίσουν  τη σημασία των Μαθηματικών στην καθημερινή πραγματικότητα.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν ήταν:

1) Αποτελέσματα Πανελλήνιου Διαγωνισμού «Θαλής» για Β, Γ Γυμνασίου, Α, Β, Γ Λυκείου

ΤΑΞΗ ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΤΡΑΚΑΖΟΥ ΜΑΡΙΑ 2Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΑΜΟΥ
Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΟΦΟΥΛΗ ΜΑΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΥΡΓΟΥ
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΡΗΝΑΙΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΥΜ. ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΠΛΑΝΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛ 1Ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΑΜΠΡΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ ΓΥΜ. ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΟΦΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΛ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ
Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΛΑΜΠΟΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΕΛ ΑΓ. ΚΗΡΥΚΟΥ
Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΟΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΓΕΛ ΚΑΡΛΟΒΑΣΙΟΥ

00Vraveia03

2) Αποτελέσματα του διαγωνισμού «Πυθαγόρας ο Σάμιος» για τους μαθητές Α Γυμνασίου

Γυμνάσιο Φούρνων

Παδιά Μαρία

Παναγιώτη Σταματούλα

Χατζηστάθη Καλλιόπη

Γυμνάσιο Μαραθοκάμπου

Μαρκουλή Μαρία

Καζολίνο Ευαγγελία

Γυμνάσιο Καρλοβάσου

Καλογερή Ευαγγελία

Βαρσαμής Μάριος

Τσιχλιά Ιωάννα – Σπυριδούλα

Καραστάθη Καλλιόπη

Παπαργυρός Δημήτρης – Αλέξανδρος

Κατσιαούνης Άγγελος

Ντόβα  Σοφία

Σκούτας Νικόλας

Γιώτη Ηλιάνα

Βακαλόπουλος Σταμάτης

Μουσικό Γυμνάσιο

Ξερχογιαννοπούλου Αλεξάνδρα

Ευστρατίου Δημήτρης

Βασιλείου Καλλιόπη

Φιλιάκου Κατερίνα

1ο -2ο Γυμνάσιο Σάμου

Σάββα Μυρτώ

Μαρίνης Μιχαήλ Νεκτάριος

Σαπουνάς Μανώλης`

Τρικαλινού Ελευθερία

00Vraveia01

3) Μαθητές  Δημ. Σχολείων ΔΙΠΕ Σάμου, που  διακρίθηκαν   στον  12ο διαγωνισμό  Παιχνίδι και Μαθηματικά(9-3-2018)

A/A Σχολείο Επώνυμο Όνομα
1 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Παμφίλη Αλεξάνδρα
2 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Παπαλά Νεφέλη
3 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Τσαρνά Αργυρώ
4 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Ζήση Αικατερίνη
5 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Μπεκιράι Βαλεντίνο
6 1ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Πούλος Νικόλαος
7 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Αντωνόπουλος Νικόλαος
8 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Ασημίνας Ηλίας-Παναγιώτης
9 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Ζουλιανίτης Παρασκευάς-Δημήτριος
10 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Πάτσης Διαμαντής
11 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Πόθας Αντώνιος
12 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Σπανού Γραμματική
13 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Βακαλόπουλος Σταμάτιος
14 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Ξερχογιαννοπούλου-Θεοδοσίου Αλεξάνδρα
15 1ο Δημ. Σχ. Νέου Καρλοβάσου Τσακαλάκη Δάφνη
16 1ο Δημ. Σχ. Ραχών Ικαρίας Καρούτσος Αθηνόδωρος
17 1ο Δημ. Σχ. Ραχών Ικαρίας Καρούτσου Ευαγγελία-Χρυσή
18 1ο Δημ. Σχ. Ραχών Ικαρίας Μουλάς Παναγιώτης
19 1ο Δημ. Σχ. Ραχών Ικαρίας Καπάι Ντάνιελ
20 1ο Δημ. Σχ. Ραχών Ικαρίας Πλακίδας Ελευθέριος
21 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Αργυρίου Ειρήνη
22 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Βακεντής Χρυσόστομος
23 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Τηγανίτης Νικόλαος
24 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Τρικαλινός Γεράσιμος-Ερνέστος
25 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Τσώνης-Ταουσανίδης Ορφέας
26 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Χαρτζιανιώτης Μάριος-Γεώργιος
27 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Ευστρατίου Δημήτριος
28 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Μιχαλακέλης Ιωάννης
29 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Σαπουνάς Εμμανουήλ
30 1ο Δημ. Σχ. Σάμου Τρικαλινού Ελευθερία
31 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Κυριάκη Δήμητρα
32 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Λουκά Χριστίνα
33 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Ράπτη Σοφία
34 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Ελ Σεχέτα Σεμίρ
35 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Καραγιαννάκη Εμμανουέλα
36 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Καρρά Αγγελική
37 2ο Δημ. Σχ. Αγίου Κηρύκου Μεσολογγίτη Δανάη Θεοδώρα
38 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Αράπος Ταξιάρχης
39 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Ντολέγκλο Βικτώρια
40 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Ρέππας Εμμανουήλ
41 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Σκόνδρας Αναστάσιος
42 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Ζαχαροπούλου Δέσποινα
43 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Καλαμπόκα Δήμητρα
44 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Μιχαηλίδης Ανέστης
45 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Σταματόπουλος Ξενοφών
46 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Κρικώνη Χρυσάνθη
47 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Κυριαζής Στέφανος
48 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Λουτριώτης Παναγιώτης
49 2ο Δημ. Σχ. Σάμου Πρίφτι Πέτρος
50 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Βορηά Αθηνά
51 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Γαλουτζής Μιχαήλ
52 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Τάτσης Αίας
53 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Βασιλείου Καλλιόπη
54 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Σάββα Μυρτώ
55 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Ταγκοπούλου Ζωή
56 3ο Δημ. Σχ. Σάμου Τρακάδα Αγγελική
57 Δημ. Σχ. Βαθέος Δενδρινού Παρασκευή-Δανάη
58 Δημ. Σχ. Βαθέος Μανωλιάδης Κλεάνθης-Παναγιώτης
59 Δημ. Σχ. Βαθέος Χατζηνικολάου Ισμήνη
60 Δημ. Σχ. Βαθέος Γερολάκη Κωνσταντίνα
61 Δημ. Σχ. Βαθέος Στούμπου Αικατερίνη
62 Δημ. Σχ. Βαθέος Τζιαμπικάνη Ελεονώρα-Σοφία
63 Δημ. Σχ. Βαθέος Χατζημιχάλη Δήμητρα
64 Δημ. Σχ. Βαθέος Βαρδαβούκας Κωνσταντίνος
65 Δημ. Σχ. Βαθέος Γιαννικάκη Νίκη
66 Δημ. Σχ. Βαθέος Καραγεωργίου Νικόλαος-Παναγιώτης
67 Δημ. Σχ. Βαθέος Πανούσος Παναγιώτης
68 Δημ. Σχ. Βαθέος Φιλιάκου Αικατερίνη
69 Δημ. Σχ. Ευδήλου Κασσωτάκη Ευαγγελία
70 Δημ. Σχ. Ευδήλου Λεσσές Οδυσσέας
71 Δημ. Σχ. Ευδήλου Ξηρός Στυλιανός
72 Δημ. Σχ. Ευδήλου Φουντούλη Αληθινή
73 Δημ. Σχ. Ευδήλου Φουντούλη Αργυρώ
74 Δημ. Σχ. Ευδήλου Καλογερής Ελευθέριος
75 Δημ. Σχ. Ευδήλου Νικολαΐδου Κυριακή Ειρήνη
76 Δημ. Σχ. Καλλιθέας Παζάλου Δέσποινα
77 Δημ. Σχ. Καραβοστάμου Καλαμπόγια Κωνσταντίνα
78 Δημ. Σχ. Καραβοστάμου Παύλου Μοσχούλα
79 Δημ. Σχ. Καραβοστάμου Παύλος Πέτρος
80 Δημ. Σχ. Καραβοστάμου Ράπτη Ελευθερία
81 Δημ. Σχ. Κοντακαίικων Στασινής Αργύρης
82 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Ευγενικός Ιωάννης
83 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Μακρογιάννης Ορφέας
84 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Τζάλα Ράιλα
85 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Φιλιππή Εμμανουέλα
86 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Κουκουράβας Στέλιος
87 Δημ. Σχ. Μεσαίου Καρλοβάσου Νικολάου Χαρίλαος
88 Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβάσου Ζαφείρη Μαργαρίτα
89 Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβάσου Ξανθόπουλος Αστέριος
90 Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβάσου Βαρσαμής Μάριος
91 Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβάσου Παπαργυρός Δημήτρης
92 Δημ. Σχ. Όρμου Καρλοβάσου Τσιχλιά Ιωάννα
93 Δημ. Σχ. Παλαιοκάστρου Πατακιούτης Στέφανος
94 Δημ. Σχ. Παλαιοκάστρου Χένσον  Ανδρέας
95 Δημ. Σχ. Πλατάνου Κυριακού Σταμάτης
96 Δημ. Σχ. Πλατάνου Κωστάκης Μάριος
97 Δημ. Σχ. Πλατάνου Καρπαθίου Μορφούλα-Δανάη
98 Δημ. Σχ. Πλατάνου Κουρκουλάκης Μανώλης
99 Δημ. Σχ. Πύργου Κωνσταντινίδη Νεφέλη
100 Δημ. Σχ. Φούρνων Τσιφρίκα Μαρία
101 Δημ. Σχ. Φούρνων Χατζηστάση Καλλιόπη
102 Δημ. Σχ. Χώρας Μανωλιάδη Σταματία
103 Δημ. Σχ. Χώρας Παλιαχάνης Νικόλαος
104 Δημ. Σχ. Χώρας Χρήστου Βάσω

Πηγή: www.samiaki.tv

dreams3

telion ZarbanisPerKilo COFFEE ISLAND NEW ArvanitakivsKotsiras01

Ακουστε Ζωντανα!

Επικοινωνία

Samos Today

Θ.Σοφούλη 155
83100 Σάμος
Τηλ. +30 22730 87966 & 87967

Mail: info@samostoday.gr

Βρείτε μας στο Facebook